Mercedes fillon prodhimin e C-Class 2014

0
229

Mercedesi këto ditë ka zbuluar një lajm të gëzueshëm në Bremen të Gjermanisë, duke pranuar se kanë filluar prodhimin e modelit të ri të Mercedes C-Class 2014. Ata nuk folën shumë në lidhje me këtë, por publikuan të dhënat teknike të modelit dhe motorët që do të jenë të disponueshëm për këtë lloj të veturës.

A 2.2 litra me katër cilindra me naftë, që prodhon 170 kuaj fuqi. A 1.6 litra me katër cilindra me benzinë, që gjeneron 156 kuaj fuqi. A 2.0 litra me katër cilindra me benzinë, që prodhon 184 kuaj fuqi.
Prodhimi i kësaj veturë do të bëhet në Bremen, derisa tri modele tjera do të fillojnë prodhimin në fabrikat e Mercedes që i ka në Kinë, Afrikë të Jugut dhe në Shtetet e Bashkuara./bs/kohaislame