Milano në janar shet El Shaarawy

0
200

AC Milan është duke u përgatitur që në janar të shes sulmuesin Stephan El Shaarawy.“Tuttosport” të martën shkruan se ndarja duket zgjidhja më e mirë për Milanin dhe El Shaarawy, sepse lojtari po ka probleme të adaptohet në sistemin e lojës së trajnerit Masimiliano Allegrit.
Arsenal dhe Manchester City janë dy klubet angleze që janë duke e vëzhguar situatën e El Shaarawy tek “Rossonerët”.
Thuhet se të dy skuadrat angleze janë duke përgatitur ofertën për reprezentuesin italian./Kohaislame.com