Asad thotë se Turqia do të paguajë për përkrahjen e kryengritësve

0
195

Presidenti sirian Bashar al-Assad, ka paralajmëruar Turqinë se do të përballet me pasoja të rënda për mbështetjen që po ju jep kryengritësve të cilët po luftojnë në rrëzimin e qeverisë së tij.

Në një intervistë televizive, Assad tha se në një të ardhme të afërt sipas tij këta “terroristë” do të kenë impakt në Turqi dhe rrjedhimisht shteti turk do të vuajë pasojat e veprimeve të veta”.

Presidenti al-Assad tha edhe se kryengritësit po përdorin territorin turk si zonë prej së cilës po sulmojnë qeverinë e tij./bs/kohaislame