Molliqaj: Me Albinin nuk pajtohem për çështjen e kombit, fesë, dhe ndaj koalicioneve

Deputeti i VV-së, Dardan Molliqaj në “Debat D Plus”, në RTV Dukagjini , ka thënë se me Albin Kurtin, nuk pajtohet në shumë çështje.

Ai ka përmendur tri dallimet që e distancojnë atë me Kurtin.

“ Me Kurtin kemi dallime atë se si e shtron çështjen kombëtare, çështjen e fesë, dhe qasjen ndaj koalicioneve me subjektet e tjera politike”, ka thënë Molliqaj.

Molliqaj tha se Kurti e cilëson Vetëvendosjen si të veten.

Ndër të tjera, Molliqaj ka theksuar se është paraqitja e tij e fundit sa i përket problemeve brenda këtij subjekti./

Artikulli paraprakOeSD që ia mori Kosovës 5 milionë euro në Arbitrazh përfiton 500 mijë euro nga falja e tatimeve
Artikulli vijuesNë Tiranë vijnë autobusët e parë elektrikë