Momenti kur Papa Françesku rrëzohet gjatë meshës

0
198

Ky është momenti kur Papa Françesku u rrëzua gjatë një meshe në një vizite në Poloni.

79-vjeçari u rrëzua në altar.

Françesku vuan nga shiatiku, që i shkakton probleme në këmbë.

Ai nuk u dëmtua dhe e përfundoi meshën që u transmetua live për miliona njerëz.

Ai u rrëzua në një manastir ku dikur jetonte një ikonë e katolicizmit, që mendohet se bënte mrekulli.