Myftiu Tërnava në Mekë, në konferencën "Luftimi i terrorizmit"

0
227
Myftiu i Kosovës, Naim ef. Tërnava ka udhëtuar për në Mekë të Arabisë Saudite, ku pritet të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Luftimi i terrorizmit”.
Në këtë konferencë do të marrin pjesë personalitet të shquara nga vende të ndryshme të botës.
 
Konferenca organizohet nga Liga Botërore Islame (RABITA), dhe do të mbahet nën kujdesin e Mbretit të Arabisë Saudite, Selman ibn Abdul-Aziz Al-Saudi.