Ndërpritet seanca, në mungesë të kuorumit

Seanca e Kuvendit është ndërprerë në mungesë të kuorumit

Deputetët e LDK-së kanë lëshuar sallën, ndërsa ata të Vetëvendosjes jashtë Kuvendit të Kosovës janë ‘përplasur’ me Policinë në përpjekje për ta ndaluar arrestimin e Albin Kurtit, Donika Kadaj-Bujupit dhe Albulena Haxhiut.

Seanca do të vazhdojë të mërkurën.

Artikulli paraprakRinumërimi për Kuvende Komunale solli 14 ndërrime të asamblistëve në të gjithë Kosovën
Artikulli vijuesGjykata jep vendimin ndaj Limajt