President, lirojeni Gjeneral Sylejman Selimin

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka mbështetur thirrjet drejtuar Presidentit Hashim Thaçi, nga i cili është kërkuar lirimi i gjeneral Sylejman Selimit dhe shokëve të tij, duke thënë se Drejtësia e vonuar është padrejtësi.

Këtë thirrje në rrjetin social Facebook e kanë mbështetur edhe shumë anëtar të tjerë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.Prokurori special, Mauricio Salustro, ka ngritur aktakuzë kundër Selimit, Ismet Haxhës, Nexhat Qubrelit dhe Shefki Hysenit për krime lufte kundër popullatës civile.

Artikulli paraprakNë Kosovë mungon një konsensus rreth fazës së ardhshme të dialogut
Artikulli vijuesZbulohet një depo me 25 tonë material me shkallë të lartë toksike në Beograd