Nicola Rizzoli, shpallet gjyqtari më i mirë në botë

0
249

Nicola Rizzoli, gjyqtari më i mirë në botë

Bilbili italian, Nicola Rizzoli, është shpallur gjyqtari më i mirë në botë sipas Institutit Ndërkombëtar të Statistikave dhe Historisë në futboll (IFFHS). Italiani ka lënë mbrapa gjyqtarin anglez Howard Webb dhe gjermanin Felix Brych.
Vendimtar ka qenë gjykimi i finales së Kupës së Botës që u zhvillua në Brazil ndërmjet Gjermanisë dhe Argjentinës, ku Rizzoli bëri detyrën për mrekulli.