Një i arrestuar në Deçan, tentoi ta vrasë gruan

Policia e Kosovës bëri të ditur se ka arrestuar një person në Deçan për vrasje në tentativë ndaj bashkëshortes së tij.

Në këtë raport thuhet se viktima është dërguar në spitalin rajonal të Pejës për tretman mjekësor.

Lidhur me rastin është konfiskuar një armë me një karikatorë të zbrazët dhe dy karikatorë tjerë me 11 fishekë.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Artikulli paraprakPesë lëvizje të vetëmbrojtjes që çdo vajzë duhet t’i dijë (Video)
Artikulli vijuesPostin e guvernatorit të BQK-së e synojnë 24 kandidatë