Izrael – Parlamenti miraton zgjedhjet e parakohshme legjislative

0
125

Kneseti, parlamenti izraelit votoi ristrukturimin e tij dhe miratoi zgjedhjet e parakohshme legjislative më 22 janar 2013, bënë të ditur burime zyrtare vendase.

“Ristrukturimi i parlamentit u miratua nga 99 deputetë nga një total prej 120”, theksuan burimet zyrtare izraelite.

Kryeministri, Benjamin Netanyahu, i cili drejton partinë Likoud, është favorit në këto votime.

Zgjedhjet do të zhvillohen më 22 janar./trt/kohaislame