Një shpërthim i fuqishëm trondit kryeqytetin e Arabisë Saudite

0
205

Sipas informacioneve të mediave arabe, një shpërthim i fuqishëm ka tronditur mëngjesin e ditës së sotme pjesën jugore të Riadit, kryeqytetit të Arabisë Saudite, e cila konsiderohet si pjesë industriale në ndërtim e sipër e këtij qyteti.

Shpërthimi ka ardhur si pasojë e përplasjes së një tankeri me materiale ndezëse dhe shpërthyese për një objekt industrial. Mësohet se deri tash janë identifikuar mbi 14 të vdekur dhe 50 të plagosur./kohaislame