Obama përsërit mbështetjen ndaj Izraelit kundër Palestinës

Presidenti amerikan, Barack Obama përsëriti dje mbështetjen e SHBA-së për Izraelin dhe të drejtën e tij kinse për t’u mbrojtur, gjatë një bisede telefonike me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanjahu për situatën në Rripin e Gazës.

“Presidenti amerikan, Obama përsëriti mbështeten e SHBA-së për të drejtën e Izraelit për t’u mbrojtur dhe shprehu keqardhje për humbjen e civilëve izraelitë dhe palestinezë”, deklaroi Shtëpia e Bardhë në një komunikatë duke iu referuar kësaj bisede telefonike. /trt/kohaislame