OKB: Arrin në 30.000 numri i viktimave në Siri

0
126

“Sipas të dhënave që disponohen, numri i viktimave në Siri ka shkuar në 30.000”. Këtë e bën të ditur zv/sekretari i çështjeve politike në OKB, Jeffrey Feltman.

“Është një shifër tani për tani e paverifikueshme nga OKB mbi situatën në territor”, ka saktësuar ai për Ansa.

Për Feltman, konflikti ka mbërritur në “faza të reja të dhunës, të qyteteve dhe fshatrave, disa nga të cilat bëjnë pjesë në trashëgiminë e njerëzimit, por që po shkatërrohen plotësisht.kohaislame