Pakistan: 78 të vdekur nga vërshimet dhe të reshurat

0
179

Autoritetet në Pakistan thonë se së paku 78 vetë kanë humbur jetën prej të shtunës, nga vërshimet e shkaktuara nga të rreshuart e mëdha.

Rajonet që janë goditur më së tepërmi janë provinca veriperëndimore Khyber Pakhtunhva dhe Kashmiri i administruar nga Pakistani.

Në disa rajone është shpallur gjendje e jashtëzakonshme./BS/kohaislame