PËRLESHJE TË ARMATOSURA MES DY FAMILJEVE

0
177

Mbrëmë rreth orës 21:00 në fshatin Shajkoc, Komuna e Podujevës, ka ndodhur një përleshje mes dy familjeve Obrazhda, me ç’rast 5 persona kanë marrë lëndime trupore, dy prej të cilëve janë dërguar në QKUK për trajtim të mëtejmë.

Sipas burimeve të Kosovapress-it brenda Policisë, në këtë përleshje janë përdorur edhe armët e zjarrit. Policia e Kosovës me njëherë ka dalë në vendin e ngjarjes ku dhe ka arritur t’i arrestojë katër persona, të cilët janë involvuar në të rast.

Burimet e Kosovapress-it të afërta me familjet e përfshira në rast, mësojnë se motivi i kësaj ngjarje ka të bëjë me një gyp të ujit, i cili është vendosur kohë më parë në pronën e njërës nga këto dy familje.kohaislame