Policia: Konfiskuam mbi 2 milionë euro false në Vërmicë

Policia e Kosovës dhe Doganat e Kosovës kanë konfiskuar një sasi prej mbi 2 milionë euro bankënota të falsifikuara.

Aksioni i policisë dhe doganës është bërë mbrëmë në pikën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, në Vërmicë.
“Është bërë konfiskimi i një sasie të konsiderueshme të parave që vërehet se janë të falsifikuara. Në hyrje të Kosovës është ndaluar një automjet taxi, i drejtuar nga P.D., shtetas i Shqipërisë dhe një shtetas i Kamerunit, me leje qëndrimi në Francë”, tha Baki kelani, zëdhënës i Policisë së Kosovës.

Ai tha se sasia e parave është gjetur në bagazhin e veturës, ndërsa dy të dyshuarit janë arrestuar.

Sipas Kelanit, bëhet fjalë për një sasi prej 2.131.000 euro të falsifikuara të cilat kanë qenë në bankënotat prej 500, 200, 100 dhe 50 euro./Kumti.com

Artikulli paraprakJep dorëheqje kryetari i komunës së Preshevës
Artikulli vijuesLavrov nuk e mbanë celularin e tij gjatë negociatave që ti shmanget CIA-s