Princi saudit për vizitë në Pakistan

0
190

Princi i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz Al-Saud, ndodhet në Islamabad për bisedime me kryeministrin e Pakistanit, Navaz Sharif, dhe presidentin Mamnoon Hussain.

Princi, i cili është zëvendëskryeministër i Arabisë Saudite dhe ministër i Mbrojtjes, ka diskutuar me presidentin pakistanez për bashkëpunimin në çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, të tilla si siguria dhe zhvillimi ekonomik, si dhe për çështjet fetare.
Al-Saud do të takojë edhe udhëheqjen ushtarake të Pakistanit. /Ind/kohaislame