Princi saudit tregon burgun e “tmershëm” se ku ishte mbajtur (Video)

Princi Alwaleed bin Talal është liruar pasi u mbajt disa muaj brenda në hotelin e e tij Ritz-Carlton në Riad, njofton BBC, përcjell Syri.net.

Ai dhe disa miliarderë dhe princa të tjerë u arrestuan në kuadrin e një goditjeje që iu dha korropsionit nga mbretëria.
Vetëm pak orë para se të lirohej, princi Alwaleed bin Talal u bëri gazetarëve një xhiro në “burgun” e tij për t’u hequr dyshimet se ishte torturuar.

Princi si fillm tregoi këpucët e tij të tenisit. Ndiqeni videon:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=100&v=kpyUbvK5XJM

Artikulli paraprakVideo me 10 milionë shikime për shqipërinë publikohet nga Edi Rama
Artikulli vijuesGjermania paralajmëron qytetarët e saj që mos ta vizitojnë këtë qytet në Kosovë