Prokuroria speciale ende nuk e ka kërkuar rastin “Monstra” (Video)

“Asgjë të re nuk ka për rastin “Monstra””. Kjo ka qenë përgjigja e shkurtër e zëdhënëses së prokurorisë speciale, Lençe ristevska, në pyetjen gazetareske se çka ka të re lidhur me rastin “Monstra”, raporton “Lajm”. Kjo do të thotë se PSP ende nuk ka vendosur ta procesojë rastin “Monstra” edhe pse familjarët e viktimave dhe të dënuarëve me burg të përjetshëm kërkojnë që pikërisht kjo prokurori të shqyrtojë rastin.

Artikulli paraprakFatime Fetai godet Sasho Mijallkovin (Video)
Artikulli vijuesTrafikimi i emigrantëve vazhdon, 600 euro nga Gjevgjelia deri në Vaksincë