Putin do të vizitojë Turqinë

0
131

 

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin në 14 tetor do të vijë në Turqi për të marrë pjesë në sesionin e tretë të mbledhjes së Këshillit të Bashkëpunimit të Nivelit Lartë Turqi-Rusi.

Në këtë vizitë Putin shoqërohet nga shumë ministra dhe burokratë të lartë.

Në takime pritet të shqyrtohen temat që kanë të bëjnë me bashkëpunimin dypalësh turko-urs dhe çështjet rajonale me interes të përbashkët. /trt/kohaislame