Radikalët serbë protestojnë kundër Bidenit

Pjesëtarë të Partisë Radikale serbe ishin mbledhur sot në afërsi të Presidencës së Serbisë në Beograd për protestuar kundër vizitës së Joe Bidenit në Serbi, transmeton Koha.
Ata kanë protestuar kështu sepse, siç ka theksuar lideri i kësaj partie Vojsilav Sheshel sepse” Biden e ka fëlliqur vendin e shenjtë serb”.
Ai ka vlerësuar se “populli serb nuk e do Bidenin, e urren, se mban ndër mend rolin e tij në bombardimin e Serbisë në vitin 1999 si dhe përpjekjen e tij për pavarësinë e Kosovës.
“Krimineli i tillë sërish merr nderimet shtetërore” ka thënë Sheshel, përcjell FoNEt dhe ka shtuar se Biden “është armik i popullit serb ndërsa e ka quajtur vrasës të fëmijëve, përdhunues, agresor e xhelat”.
Ai i ka ftuar serbët në Amerikë të votojnë për kandidatin e Partisë Republikane Donald Trump.
“Votoni për Trumpin, votoni për të ardhmen e Serbisë”, ka thënë Sheshel.

Artikulli paraprakPeshkopi Teodosije dënon sulmin në xhaminë e Velikincës
Artikulli vijuesVetëvendosje kërkon dorëheqjen e Thaçit dhe Veselit