Rama: Mos dhashtë Zoti SHBA të zgjedh Trumpin president

Kryeministri shqiptar Edi Rama duke qenë mysafir në emisionin “Zona e debateve” në televizionin Klan Kosova, deklaroi se shpreson që Donald Tramp  nuk do të zgjedhet president i SHBA-së.

“Mos dhashtë Zoti, Amerika ta zgjedh Trampin për president”, deklaroi Rama.

Sipas tij, nëse Tramp zgjedhet president, do të keqësohen marrëdhëniet diplomatike mes SHBA-së dhe Shqipërisë.

 

Artikulli paraprakAzizi: Nëse Musa pjesë e historisë shqiptare, atëherë s’ka mbetur gjë tjetër pos …
Artikulli vijuesA e ka sharë Ali Ahmeti profetin Muhamed? Ja si përgjigjet…