Reagon djali i Sami Lushtakut

0
162
Djali i ish-komandantit të Zonës Operative të Drenicës, Sami Lushtakut, Mergim Lushtaku, ka reaguar ndaj dënimit që i është bërë babait të tij, i cili u dënua me 12 vjet burgim.
Ai në profilin e tij në “Facebook”, EULEX-in e ka quajtur mision rus dhe serb, duke e vizatura me një letër.
 
“It’s not an European Mission, It’s a Russian and a Serbian Mission! Nuk është një Mision Evropian, është një Mision rus dhe serb!”, ka shkruar Mergim Lushtaku.