Recetë Italiane (Patate Gnochi)

0
301

Përbërësit (Për 2 persona):

Patate

1 lugë gjelle margarinë

½ lugë kafeje kripë

1 – 1 ½ filxhan miell

 

Përgatitja:

Në një tenxhere me kapak zieni për 25 – 30 minuta patatet. Më pas hiqjani lëkurën. Në një tas shtypini këto patate dhe shtoni margarinë dhe kripë së bashku me miellin deri sa të bëhet një masë e butë. Trazojeni dhe punojeni mirë me duar derisa të formohet një brumë i fortë. Punojeni për 4 – 5 minuta. Më pas me duar të pudrosura me miell krijoni forma të rrumbullakëta. Masa e brumit të çdo forme të jetë masa e një luge gjelle. Këto forma, mundet që edhe t’i zbukuroni ose të krijoni disa të thelluara me thikë që të duken mmë të bukura. Më pas ziejini në një tenxhere me ujë të kripur për 8 – 10 minuta.