Sallatë mesdhetare

0
239

Marrim 4 kastravecë turshi, i presim në copa të vogla i hedhim në tas. Më pas shtojmë 2-3 lug gjelle miser të zier, 1 kuti peshk tonë të konservuar dhe pak feta qepe sipas dëshirës. Të gjitha këto i përziejmë në fund me 1 ose 2 luge majonezë.