Samsung prezanton orën inteligjente

0
134

Samsung pritet të prezantojë në katër shtator orën inteligjente “Galaxy Gear”. Ndërkaq, Apple është ende duke punuar për iWatch, që është planifikuar të prezantohet në fillim të 2014-ës.

Pas kësaj, me shumë gjasa, produkti mund të jetë gati brenda 2013-ës. Për të bërë edhe më të fortë betejen, koreanët do të prezantojnë orën dhe Galaxy III Note vetëm një javë përpara lançimit të iPhone të ri 5S dhe 5C, të planifikuar për në 10 shtator./k.sot/kohaislame