Sekti kristian që u ndalon shkollën fëmijëve

0
195

Më shumë se 200 policë federalë meksikanë hyn mëngjesin e sotëm në të ashtuquajturën “Tokë e shenjtë”, komunitet në shtetin e Michoacan ku jetojnë 3 mijë anëtarë të një sekti kristian i njohur si “Jeruzalemi i ri”, shkruan noa.

Arsyeja e këtij aksioni të policisë është se kreu i këtij sekti Martin de Tours, i ndalon fëmijët të shkojnë në shkollë dhe ndërhyrja e policisë synon kthimin në normalitet./Indeksonline/kohaislame