Serbi tenton të korruptojë me 50 euro doganierët te Dheu i Bardhë

Një shtetas serb në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, duke iu shmangur procedurave doganore të mallit u ka ofruar doganierëve 50 euro.

I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar dhe rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Artikulli paraprakPesë vjet burgim për sulmuesit e Konsullatës së Turqisë në Prizren
Artikulli vijuesQeveria nuk e sheh çështje të ngutshme themelimin e Asociacionit