SHBA sulmon Irakun dhe Sirinë me 36 sulme ajrore

Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kryer 36 sulme ajrore kundër grupit militant ISIS në Irak dhe në Siri.
Gjashtë prej këtyre sulmeve kanë goditur katër automjete dhe dy pozicione ushtarake, ka konfirmuar Task Forca e Përbashkët.

Këto sulme kanë ndodhur në 21 qytetet afër Mosulit. Gjithashtu tast Forca ka konfirmuar se ka shkatërruar edhe 51 anije ushtarake.

Artikulli paraprakAlarm për tsunami: Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Japoninë
Artikulli vijuesDobitë shëndetësore të Dudit të zi (Manit) – Morus nigra