Alarm për tsunami: Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Japoninë

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur qytetin jugor të Japonisë. Tërmeti i parë është regjistruar se ishte i shkallës 7.1, i cili la të vdekur 9 persona.
Japonia paralajmërohet nga Shërbimi Gjeografik i SHBA’së se mund të ketë edhe tsunami.

Japonia kohëve të fundit është goditur vazhdimisht nga tërmetet, mirëpo asnjëri prej tyre nuk ishte i shkallës kaq të lartë./

Artikulli paraprakTurqia bllokun agjencinë ruse të lajmeve
Artikulli vijuesSHBA sulmon Irakun dhe Sirinë me 36 sulme ajrore