Si krijohen gurët në veshka (Video)

Guri më i madh në veshka në rekord peshonte më shumë se një kilogram dhe ishte 17 centimetra në diametër. Pacienti në fakt nuk gëlltiti një gur në madhësinë e kokosit; gurët e veshkave formohen brenda trupit. Pra, si rriten ato në radhë të parë? Dhe pse janë kaq të dhimbshëm për të dalë? Ndiqeni videon në vazhdim./Kumti.com

 

Artikulli paraprakPanasonic po ndërton një ‘qytet të menqur’ me autostrada të teknologjisë së lartë, internet falas
Artikulli vijues10 tipare dalluese të sistemit arsimor japonez që e bënë këtij kombi t’ia ketë zili e gjithë bota