Si të largoni njollat në fytyrë në kushte shtëpie

Njollat janë disa pika të cilat paraqiten në lëkurë kryesisht në pjesën e hundës dhe rreth saj.
Njollat nuk janë të rrezikshme dhe arsyet për paraqitjen së mund të jenë ekspozimi në diell ose si pasojë e trashëgimisë.
Ja një recetë e thjeshtë që mund të përgatitet në kushte shtëpie:
Merrni një lugë lëng limoni, shtoni kripë dhe një lugë mjaltë dhe përziejini mirë. Mjalti reagon si zbardhues natyral. Aplikojeni këtë përbërje tek njollat dhe lëreni të reagojë për rreth 10 minuta. Kujdesuni që kjo maskë të mos ju hyjë në sy. Në fund shpëlajeni fytyrën më ujë të bollshëm.

Artikulli paraprakUdhëzime dhe këshilla për shpenzim efikas dhe kursim të energjisë elektrike
Artikulli vijuesMish i bardhë pule në petë llazanjesh