Siri – 72 të vdekur në sulmet e fundit të ushtrisë së Asadit

0
152

Në operacionet tokësore dhe ajrore që reparte ushtarake të varura nga regjimi sirian kanë humbur jetën 72 persona.

Njoftohet se 8 nga viktimat ishin femra, ndërsa 4 ishin fëmijë.

Në komunikatën e Observartorit Sirian të të Drejtave të Njeriut thuhet se në sulmet e fundit të regjimit kanë gjetur vdekjen edhe 31 vetë nga Ushtria për Sirinë e Lirë. Në këto sulme janë plagosur me dhjetëra persona dhe shumë vendbanime kanë pësuar dëme të mëdha materiale./trt/kohaislame