Siri: Dhjetëra të vrarë në luftimet e fundit

0
163

Aktivistët sirianë kanë bërë të ditur se së paku 22 kryengritës dhe dhjetëra forca të regjimit të Asadit janë vrarë gjatë luftimeve në qytetet Huseinah, al-Tiabi dhe Bojdah.

Ndërkaq, agjencia shtetërore e lajmeve SANA ka thënë se forcat qeveritare kanë marrë kontrollin e qytetit Huseinah dhe të qarqeve të al-Taibit.

Siria ndodhet në luftë civile qysh në mars të vitit 2011. /Rel/kohaislame