Siri:Të paktën 27 të vdekur nga një sulm me autobombë

0
230

Një autobombë shpërtheu në periferi të Damaskut, ndërsa ushtria bombardoi lagjet e kryeqytetit dhe të Halepit, bëri të ditur Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH) njoftoi për 27 të vdekur.

Një ditë më parë në provincën Idlib, në veriperëndim të vendit, të paktën 17 civilë duke përfshirë dy gra humbën jetën nga bombardimet në rajonin Kafar Nabel./trt/kohaislame