Skënder Xhakaliu, ambasador i Kosovës në Gjermani

0
291

Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga tashmë i ka dërguar letrat kredenciale në Ministrinë e Punëve të Jashtme edhe për ambasadorin e ri në Berlin.


Skënder Xhakaliu ka marrë pëlqimin nga shteti gjerman dhe këtë javë do të marr zyrtarisht detyrën e ambasadorit të Kosovës në Gjermani. Këtë e ka konfirmuar për Radio Kosovën këshilltari i presidentes, Arbër Vllahiu./BS/kohaislame