Specifikat e “marramendëse” të iPhone 6?!

0
205

Apple kësaj here pritet të sjell një iPhone me madhësi të re të ekranit, i cili thuhet të jetë bërë nga safiri, edhe pse për Apple nuk e ka të zakonshme të prodhoj pajisje me ekran të madh, megjithatë të gjitha këto mbeten spekulime deri në lansimin zyrtar të iPhone 6.

Këto janë disa nga karakteristikat e mundshme të iPhone 6, të cilat janë marrë nga raportet e mediave të ndryshme elektronike:

Retina 2 – YRGB Pikselë
SolarCharging përmes ekranit të iPhone
Ekrani me madhësi prej 5.1 inç
Kamera e pasme me 10 Mega Piksel
Mundësi incizimi të videove në 4K
Dhe shumë specifika të tjera.

Natyrisht, asnjëra nga këto karakteristika nuk janë të vërteta, mirëpo nëse të njëjtat do të jenë pjesë e këtij telefoni të mençur, atëherë Apple do ta ketë një telefon të “çmendur” në treg./TechSot.Al/kohaislame