Stuhi e madhe dimri në SHBA

0
110

Një stuhi e madhe dimri ka përfshirë pjesën verilindore të Shteteve të Bashkuara.

Guvernatorët në New York dhe New Jersy kanë shpallur gjendje emergjente dhe u kanë bërë thirrje banorëve që të qëndrojnë në ambiente të mbyllura.

Pranë qytetit të Bostonit, në Massachusetts, tashmë ka rënë më shumë se gjysmë metër borë.

Në disa rajone janë mbyllur edhe shkollat, raportojnë mediat. Kompanitë ajrore kanë anuluar mbi 2,300 fluturime të enjten, para se të niste stuhia. /Tg/kohaislame