Sulmohet një qendër stërvitjeje policore në Pakistan, 8 të vrarë

0
174
Sipas një deklarate të zëdhënësit të Policisë së Lahorit dera e qendrës stërvitore të policisë është sulmuar me bombë ku si pasojë 8 persona humbën jetën dhe tre të tjerë mbetën të plagosur.
 
 

Sipas informacioneve të para nga një sulm me bomba në një qendër stërvitore të policisë në Lahor të Pakistanit kanë humbur jetën 8 persona dhe 3 të tjerë u plagosën, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas një deklarate të zëdhënësit të Policisë së Lahorit dera e qendrës stërvitore të policisë është sulmuar me bombë ku si pasojë 8 persona humbën jetën dhe tre të tjerë mbetën të plagosur.

Ndërkohë që dyshohet për një sulm vetëvrasës thuhet se shpërthimi i fuqishëm ka sjellë dëme të shumta materjale. Nga ana tjetër Presidenti i Pakistanit Memnun Husejn dhe Kryeministri i Rajonit Penxhap Shahbas Sherif kanë dënuar sulmet.

Sulmi ndaj kësaj qendre e cila stërvit qindra efektivë policie nuk është marrë përsipër nga asnjë organizatë./AA