TELEFONI MË I HOLLË NË BOTË

0
264

Huawei Ascend P1 S është 6.68mm i hollë dhe ka një ekran me prekje 4,3 inç Super AMOLED 960 x 540 me xham Corning ® Gorilla ®.

Ascend P1 S është telefoni i zgjuar më i shpejti dhe më kompakti në klasën e tij me një procesor dual-core 1.5GHz TI OMAP 4460 Cortext-A9 dhe sistem operativ Android 4.0 Ice Cream.

Duke treguar hijeshinë dhe shpejtësinë me një bateri 1670mAh/1800mAh, Huawei Ascend P1 S ofron përvojë të shpejtë me shumë veprime, video dhe lojra në kategorinë e tij.

Kapaku i tij mbrapa shpërndan ngrohje falë një metali të fortë, dizajn tre dimensional me një cilësi tipike. Ascend P1 S është në i gatshëm në ngjyrë të zezë metalike, qeramikë të bardhë dhe të kuqe që shkon me stilin tuaj personal.

Ascend P1 S sjell botën tuaj dixhitale në jetë me kamerën mbresëlënëse të tij 8 megapikselë, kamerën përpara 1.3 megapikselë dhe flesh të dyfishtë LED. Ascend P1 S ju lejon të kapni momente të veçanta në detaje në mjedise të ndritshme dhe të zbehta.

Përjetoni momentet tuaja më të paharrueshme me Huawei Ascend P1 me kamerën mahnitëse të saj, e cila filmon video në HD 1080p. Me lidhjen 3G, WiFi dhe Bluetooth, mundëson të shkëmbeni menjëherë fotot dhe videot tuaja perms mediave sociale.Huawei Ascend P1 S është i gatshëm në Evropë, Azi, Amerikën e Veriut, Australi, Lindjen e Mesmedhe Kinë.kohaislame