Tërmeti me magnitudë 7.1 ballë trondit Kolumbinë

0
173

UASHINGTON- Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.1 ballë goditi sot një rajon malor në jugperëndim të Kolumbisë, njoftoi pak më parë Insituti Gjeofizik Amerikan, (USGS).

Tërmeti, epiqendra e të cilit u lokalizua 20 kilometra në lindje të qytetit La Vega dhe 326 kilometra në verilindje të Kuitos, në Ekuador, në një thellësi prej 150,4 kilometrahs, ndodhi rreth orës 16:31 GMT, sipas USGS-s.

Deri tani ende nuk asnjë njoftim për alarme të mundshme, dëme materiale apo të vdekur si pasojë e tërmetit.bw/kohaislame