Tërmeti prej 4 shkallëve dridh Tetovën

0
111

Një tërmet prej katër shkallëve sipas shkallës makroseizmike evropiane ka goditur rajonin e Tetovës.

Sipas Observatorit sizmologjik në Shkup tërmeti u regjistrua mbrëmë në ora 23:19 me epiqendër 40 kilometra në perëndim të Shkupit, gjegjësisht në rajonin e Tetovës. Banorët kanë ndjerë dridhjen e tokës dhe se janë shqetësuar gjatë natës së kaluar, duke u frikësuar për mundësinë e përsëritjes së tërmetit. (INA)/kohaislame