Thaçi: Bashkë me Pacollin deri në fund

0
178

I pari i vendit, Kryministri Hashim Thaçi, ka theksuar edhe një herë se koalicioni i tanishëm qeverisës do të vazhdojë edhe më tutje, deri në përfundim të mandatit të tij.

Ai këtë deklarime i ka bërë sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës ku ka deklaruar se zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe presidenciale do të mbahen sipas afatit të paraparë me Kushtetutë.
Shefi i Qeverisë këto komente i bëri pas spekulimeve të fundit në media se në shtator të këtij viti pritet ndryshime në koalicionin qeverisës./Indeksonline/kohaislame