Thaçi takoi shefin e AKI-së

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim drejtorin e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI), Agron Selimaj.
Në takim u vlerësua se siguria mbetet prioriteti numër një në vend dhe AKI-ja do të vazhdojë me implementimin e agjendës shtetërore dhe konsolidues në të mirë të vendit dhe të gjithë qytetarëve.
Presidenti Thaçi dhe drejtori i AKI-së diskutuan edhe për përmbushjen e synimeve afatgjata të shërbimit të inteligjencës kosovare dhe të gjithë mekanizmave të sigurisë, të cilat kërkojnë përkushtim të vazhdueshëm. /Telegrafi/

Artikulli paraprakHumb jetën një shqiptarë si pasojë e hedhjes me parashut
Artikulli vijuesAmbasadori francez, mbështet futjen e lëndës së besimit fetar në shkolla