Tre të vrarë në Çikago

Dy persona janë vrarë dhe të paktën tre të tjerë janë lënduar në një incident me të shtëna me armë, të hënën në mbrëmje në Çikago.
ChicagoTribune shkruan se edhe një person tjetër është vrarë nga një sulmues në një vend të quajtur Fshati i Vogël, dhe një tjetër i qëlluar nga policia në sheshin “Homan Square”, i cili ishte i dyshuar në njërin nga incidentet me të shtëna, transmeton balkaninsight/.kohaislame

Artikulli paraprakAlmakos: Analizë/ Mijëra refugjatë sirian po vdesin për bukë; policia maqedonase i torturon..
Artikulli vijuesLëvizja BESA: Dënojmë torturimin e shqiptarëve nëpër burgje (VIDEO)