Ukrainë: Më shumë se 500 minatorë bllokohen në një minierë

0
187

Më shumë se 500 minatorë janë bllokuar në mesditë në një minierë qymyri në Donetsk, në lindje të Ukrainës, si pasojë e ndërprerjen së energjisë elektrike, e provokuar nga bombardimet, njoftoi ”Ministria” e Situatave Emergjente në republikën e vetëshpallur të Donetskut.

“Sistemi i ventilimit funksionon dhe nuk besojmë se kërcënohet jeta e minatorëve”, tha ”ministri” separatist, Julian Bedilo./zhurn/kohaislame