Ushtria izraelite vret ‘gabimisht’ djaloshin Palestines

Ushtria izraelite ka qëlluar për vdekje djaloshij palestinez 15 vjeçar pas një incidenti të hudhjes së gurëve në Bregun Perëndimor.

Kjo ndodhi kur disa të ri gjuajtën me gurë ndaj forcave mjeteve izraelite ndërsa ushëtarët izraelit u kundëpërgjigjen me armë duke lënë të vdekur ‘gabimisht’ djaloshin.
Djaloshi ishte në makinë kur ishte qëlluar dhe po vinte nga pishina me miq. Edhe një tjetër ishte qëlluar, ku po qëndron në spital. Në mesin e të lënduarve ishin edhe disa turistë./KohaIslame

Artikulli paraprakMyanmar ndalon zyrtarisht përdorimin e termit Rohingya për muslimanët 
Artikulli vijuesKështu duhet të përfundojnë ndeshjet e sotme dhe të nesërme për kualifikimin e Shqipërisë