Vetëvendosja arrin koalicion me AAK

Vetvendosja arrin koalicion me Aleancën për Ardhmërine e Kosovës në Prishtinë.

Këtë bashkpunim e bëri publik Shpend Ahmeti përmes një statusi në rrjetin social Facebook.

Ja postimi i plotë:

Dje kemi arritur marrëveshjen për bashkëqeverisje me Aleancen për Ardhmërinë e Kosovës në Prishtinë dhe tani mund të konfirmojmë që në Kuvendin Komunal kemi shumicen që do të na mundësojë zbatimin më të shpejtë të reformave dhe përmbushjen e zotimeve. Detajet e tjera do të bëhen publike pas mbledhjes inaugurese dhe para mbledhjes së parë të Kuvendit Komunal.Vetvendosja arrin koalicion në nivel./Kumti.com

Artikulli paraprakA do të bijë Bitcoin
Artikulli vijuesRryma pritet të shtrenjtohet për 20%