Video e rrallë: Nënë Tereza duke çuar lule te varri i Enver Hoxhës

Nënë Tereza bëri vizitën e parë të saj në Shqipëri, në muajin gusht të vitit 1989, dhe gjatë kësaj vizitë ajo është filmuar duke çuar lule edhe te varri i ish-diktatorit Enver Hoxha.

Video e rrallë mësohet të jetë bërë nga TVSH dhe është mbajtur në arkivën shtetërore për një kohë të gjatë.

Artikulli paraprakEksperiment social: Shikoni reagimin e kalimtarëve, kur shohin se një mysliman që falet në rrugë keqtrajtohet (Foto/Video)
Artikulli vijuesNjë amerikan akuzohet për vrasjen e imamit dhe ndihmësit të tij në New York